Dikişsiz Çelik Borular
 

Bu tarz boru imalinde ise, önceden hazırlanmış olan bloğun ortası çeşitli yöntemlerle delinerek önce kalın cidarlı borular elde edilir. Bunlar, daha sonraki aşamada ince cidarlı hale getirilirler.

Borular, akışkanların naklinde, hava, su ve gaz gibi gaz veya sıvı haldeki cisimlerin iletimlerinde kullanılmalarının yanı sıra bunlar; enerji üretimi ve kuvvet iletiminde de vazgeçilmez elemanlardır. Endüstrilerin bir anlamda can damarlarıdır.

Spiral Kaynaklı Çelik Borular
 

Standartların ön gördüğü kalitedeki çelik bandın spiral şekilde kıvrılarak boru formuna getirilip, bant kenarlarının içten ve dıştan toz altı kaynak yöntemi ile birleştirilmesiyle üretilir.

Günümüzde geliştirilen korozyondan koruma teknik ve malzemeleri sayesinde daha da uzun ömre kavuşan spiral kaynaklı çelik borular, üstün özellikleriyle kullanım alanlarında ilk sırayı almaktadır.

Dikişli Çelik Borular
 

Önceden delinerek hazırlanmış olan sac şerit boru biçiminde kıvrıldıktan sonra, dikiş yeri çeşitli kaynak yöntemleri ile birleştirilir.

Dikiş yeri, genellikle uzunlamasına ve düz dikiş şeklinde olmakla birlikte; spiral dikişli borularda, sac şeridin helisel olarak sarılıp otomatik kaynak yöntemleri ile kaynak edilmesi şeklinde üretilir. Dikişli çelik borular düşük basınç değerlerinde kullanılırlar ve maliyetleri daha düşüktür.

 
 
 
 
 
 
Kaplama (Coating)
 
 
 
 
 
Dikişsiz Çelik Borular
 

Panel ve Davlumbaz boruları - Kazan Boruları - Petrol ve Sondaj boruları - Hat boruları(OCTG) - Mekanik Amaçlar için kullanılan borular - Basınçlı Kap (Tüp) imalatında kullanılan borular - Sıvı, Gaz ve Tane iletim amacı ile kullanılan borular - Profil borular - Askeri amaçlar için kullanılan borular.

 
Spiral Kaynaklı Çelik Borular
 

Petrol Boru Hatları - Gaz Dağıtım Hatları - Su dağıtım Hatları - Temel Kazıkları - Endüstriyel Boru Ağı - Çelik Yapılar- Basınçlı Hava Hatları - Rafineriler - Sıvı Hidrokarbonların taşınmasını - Yüksek sıcaklıktaki suyun taşınması - Hidrokarbonların depolama uygulamaları - HES ve diger enerji projeleri.

   
Çelik Boruların Kullanım Alanları
 
 
 

Doğayı Korumak

Sanata Önem Vermek

Güvenilir Olmak

 
 
Kurumsal Değerlerimiz
 
 

 
 
  Hızlı Menüler
 
  Ana Sayfa
 Hakkımızda
 Ürünler
 Teknik Bilgi
 İletişim
  Bize Ulaşın
 
  Adres: Bakırköy Cad./4. Sok.
    No:12 Bağcılar Merkez/İST
  Tel:  0212 436 81 44
  Fax: 0212 436 80 74
  Mail: info@celborsan.com
  Web: www.celborsan.com
Takip Edin:
 

Çelborsan - Tüm Hakları Saklıdır © 2015  

Tasarım | Keystil