Blog

  Bitcoin Nedir?

Son zamanlarda sıkça duyduğumuz bitcoin her
geçen gün daha fazla insan arasında yayılmayı başarıyor. Ancak hala çoğu insan "bitcoin nedir?" sorusunun yanıtını veremiyor. Hal böyle olunca ben de sizler için bitcoin hakkında merak edilen her şeyi ele aldım.

 

Oluşturan: Keystil, 17 Eylül 2017 Pazar, 18:49

  Günümüz Web Sitelerinden Ne Bekliyoruz?

İnternet birçok konuda ucu bucağı olmayan bir bilgi denizi haline geldi. Artık her birimiz ilgi alanlarımız hakkında bilgi edinmek, yeni şeyler öğrenmek için yerimizden hareket etmeden web siteleri sayesinde tonlarca dataya (metin, görsel, işitsel vs.) ulaşabiliyoruz.

 

Oluşturan: Keystil, 05 Mart 2017 Pazar, 21:21

  Web Siteniz Kullanıcı Dostu mu?

Ofiste çalışırken,dışarıda dolaşırken ya da cep telefonlarından gün boyunca birçok web sitesinde geziniriz. Peki aradığımız şeyi rahatça bulabiliyor, yapmak istediklerimizi kolayca yapabiliyor muyuz bu web sitelerinde?

 

Oluşturan: Keystil, 14 Kasım 2015 Cumartesi, 00:02

  Web Tasarımcılar: Nasıl Olacak Bu İşler?

Son teknolojiyi kullanıyoruz! En tanınmış üniversitelerden başka hiç bir yerden personel almıyoruz, o zaman ölsün gerisi! Personelimizin yüzde bilmem kaçı mühendis. İnsan kaynaklarımız CV’leri didik didik ediyor.

 

Oluşturan: Keystil, 10 Ağustos 2015 Pazartesi, 09:34

  Yeni Türkiye Logosu

Türkiye’nin logosu bir kaç gün önce yenilendi. Kimi çevre yeni Türkiye logosunu beğenirken kimi çevreden de eleştirel yorumlar geldi. Ben ise logoyu ilk önce bir bütün olarak değerlendirip, ardından ince detaylarına değineceğim.

 

Oluşturan: Keystil, 01 Ağustos 2015 Cumartesi, 15:02

  iPhone'da Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yönetim panelinizden aktif hale getirdiğiniz e-posta hesabınızı iPhone'unuza rahatlıkla kurabilirsiniz. Sorun şu ki iPhone sahip olup da telefonuna mailini kuramayan bir çok kullanıcı mevcut.

 

Oluşturan: Keystil, 05 Temmuz 2015 Pazar, 20:45

  Google Adwords Nedir?

Ülkemizde arama motoru olarak 2013 yılı verilerine göre %95 gibi büyük bir oranda "Google" tercih edilmektedir. Web sitenizi profesyonel ellere teslim ettiğinizde; gerekli yazılım ve SEO (Search Engine Optimization-Arama Motoru Optimizasyonu) ile uygun zamanda Google Arama Moturunda üst sıralara (1nci sayfaya) çıkarsınız.

 

Oluşturan: Keystil, 14 Mart 2015 Cumartesi, 16:37

  İçerik Pazarlama Nedir?

Bloglarda küçük ve orta ölçekli işletmeler için pazarlama stratejileri ve pazarlama teknikleri gibi konuları incelediyseniz “içerik pazarlama” konusuna da mutlaka denk gelmişsinizdir. İçerik pazarlama, bir strateji olarak popülerlik kazanıyor olsa da herkes henüz tam olarak ne anlama geldiğini bilmemekte.

 

Oluşturan: Keystil, 01 Mart 2015 Pazar, 11:25

  Zekice Tasarlanmış 20 Logo ve Üzerindeki Gizli Mesajlar

Dünyanın en büyük e-ticaret platformu Amazon'daki "a" dan "z" ye giden gülümsemeye benzeyen ok; "A'dan Z'ye herşeyi bulursunuz ve mutlu olursunuz" anlamına gelmekte. Bildiğimiz ve tanıdığımız daha nice firmaların logolarının anlamlarını ve mesajlarını görünce şaşıracaksınız.

 

Oluşturan: Keystil, 22 Şubat 2015 Pazar, 18:08

  Dijital Pazarlama Terminolojisi

Dijital Pazarlama Terminolojisini sektörde olup da hala bilmeyen insan sayısının fazla olduğunu görünce bu yazıyı yazmaya karar verdim. Başka bir yerde anlatılmamış şekilde bu sektörde faaliyet gösteren kişilerin kullanması gerektiği ve bilmesi gerektiği terimleri alfabetik olarak aşağıda bulabilirsiniz.

 

Oluşturan: Keystil, 30 Kasım 2014 Pazar, 18:25

  Web Siteniz Güvende mi?

Web tasarım şirketi veya web tasarım ajansı ile anlaştınız. Peki web siteniz güvende mi? Web sitemin güvenliğini nasıl sağlarım gibi sorular aklınıza geliyorsa bu makalede ki bilgiler bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

 

Oluşturan: Keystil, 28 Kasım 2014 Cuma, 20:58

  Az Bilinen Çok İşe Yarayan 10 Google Servisi

Google'ın arama dışında depolama hizmetlerinden sosyal ağa birçok farklı hizmet sunduğunu biliyoruz. Şirket, bize bir belge düzenleme, video yükleme ve bir e-posta hizmeti de sunuyor. Ancak Google'ın önümüze serdiği olanaklar bu kadarla kısıtlı değil.

 

Oluşturan: Keystil, 09 Kasım 2014 Pazar, 21:37

  Dmoz Kaydı Nasıl Yapılmalı?

Dmoz kaydı hala bir çok insan tarafından gerçekleştirilmesi çok zor bir işlem gibi görülmektedir. Birçok insanın profesyonel Dmoz kaydı yaptığını iddia ederek insanlardan para koparmaya çalıştığını görünce bu yazıyı yazmaya karar verdim.

 

Oluşturan: Keystil, 31 Ağustos 2014 Pazartesi, 10:06

  Sanal Dolandırıcılardan Korunma Teknikleri

İnternette güvenlik açıklarını değerlendirerek virüslü mesajlarla kullanıcılara ulaşan hackerlar, en küçük bir dikkatsizliğin bedelini çok ağır ödetebiliyor. Bankaların kopya web sayfalarını yaratan hackerlar, sisteme girerek hesapları boşaltıyor.

 

Oluşturan: Keystil, 21 Temmuz 2014 Pazartesi, 22:52

  Backlink Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Backlink almak site dışı seo çalışmaları açısından çok önemlidir ve hassas bir araştırma gerekir. Backlink alacağınız siteden çok fazla link çıkışı olmamalıdır, dofollow link kadar nofollow link alınması da sitenin backlink hiyerarşisinde doğallığa işaret etmektedir.

 

Oluşturan: Keystil, 13 Temmuz 2014 Pazar, 02:00

  Dünyada İlk Web Sitesi

Pek çoğumuzun aklına gelmiştir. Acaba ilk web sitesini kim, nasıl yaptı diye. İlk site, internetin ilk adımı olan Worl Wide Web keşifçisi "Sir" ünvanlı Tim Berners Lee tarafından 6 Ağustos 1989 yılında kuruldu.

 

Oluşturan: Keystil, 06 Temmuz 2014 Pazar, 03:22

  Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimlik nedir? sorusunun cevabını Keystil yanıtlıyor. Kurumsal kimlik sadece logo ve kartvizit demek değildir, marka kimliğidir. Kurumsal kimlik her markanın ki!!! Firmanın büyüklüğü ne olursa olsun, uluslararası bir firmada olabilir.

 

Oluşturan: Keystil, 30 Haziran 2014 Pazartesi, 16:34

  SEO (Search Engine Optimization) İpuçları;

Bu yazımızda güncel ve 2014 model seo ipuçlarını sizlerle paylaşacam. Öncelikle giriş aşamasında olanlar için kısa tanımlamalar yapalım. Yeni başlayanlar için SEO (Searc Engine Optimization) nedir ?

 

Oluşturan: Keystil, 26 Haziran 2014 Perşembe, 13:48

  Google Uyarıyor ve Diyor ki;

Hiç Kimse Google'da birinci sıra garantisi veremez. Google için sıralama garantisi veren, Google ile özel ilişkisi olduğunu ileri süren veya Google'a öncelikli gönder hizmetinin tanıtımını yapan SEO'lara karşı dikkatli olun. Google için öncelikli gönderme yoktur.

 

Oluşturan: Keystil, 11 Haziran 2014 Çarşamba, 21:06

  Outlook 2010 E-Posta Kurulumu

Microsoft Outlook 2010 Programı Office paketi içinde gelir ama bir çok kullanıcı kullanmayı tercih etmez. Eğer bir kaç mail hesabınız varsa aslında pratik ve hızlı kullanımı sayesinde hepsini aynı anda yönetebilir ve vazgeçilmez programınız olabilir.

 

Oluşturan: Keystil, 06 Haziran 2014 Cuma, 16:26

  Outlook 2007 E-Posta Kurulumu

Microsoft Outlook 2007 Programı Office paketi içinde gelir ama bir çok kullanıcı kullanmayı tercih etmez. Eğer bir kaç mail hesabınız varsa aslında pratik ve hızlı kullanımı sayesinde hepsini aynı anda yönetebilir ve vazgeçilmez programınız olabilir.

 

Oluşturan: Keystil, 03 Haziran 2014 Salı, 16:27

  Web Sitenizden, Nasıl Daha Fazla İş Alabilirsiniz?

Web siteniz sizin için çalışan en iyi pazarlama aracıdır. Doğru planlama ile hazırlanan web siteleri pazarlama sürecine yaptığı organik katkının yanı sıra; doğrudan satışlarınızdaki ivmeyi de artırır. İnternet sitenizden daha fazla iş alabilmeniz için 20 Pratik Öneri.

 

Oluşturan: Keystil, 03 Haziran 2014 Salı, 12:03

  Bir Başarı Hikayesi...!

Bir adam Microsoft şirketine iş için konuşmaya gidiyor. Girmek istediği iş de tuvalet temizleyiciliği. HR menajeri ile görüşüp tıkanmış bir lavaboyu temizleyip testten geçiyor.

 

Oluşturan: Keystil, 27 Aralık 2013 Cuma, 23:47

  Yeni İş Kuranlar İçin Web Sayfasının Önemi!!!

Yeni iş kuranlar için web sayfası yaptırmanın önemi aslında düşünülenden çok daha büyüktür. Yeni iş kurma arifesindeyseniz günümüz değişen şartları sizi tedirgin ediyor olabilir.

 

Oluşturan: Keystil, 25 Aralık 2013 Çarşamba, 10:38

  Web Sitesi Zorunluluğu Geldiğini Biliyor muydunuz?

Şirketlere web sitesi kurma zorunluluğu getiren yasa tasarısı meclisten geçti. Meclisten geçen yeni Türk Ticaret Kanun Tasarısına göre 1 milyon civarındaki şirketin kendi adlarına isim tescili, web alanı (hosting) hizmeti alması ve internet sitelerini yaptırması gerekiyor.

 

Oluşturan: Keystil, 15 Aralık 2013 Cuma, 00:48

  Neden Web Sitesi Yaptırmalıyım?

Neden bir web sitesi yaptırmalıyım? sorusuna öncelikle aşağıdaki 10 maddeyle bir göz atalım; Web Tasarım en etkili ve düşük maliyetli reklam aracıdır, 7/24 müşterileriniz size ulaşabilirler,

 

Oluşturan: Keystil, 13 Aralık 2013 Cuma, 22:52

  Neden Freelance?

Freelance Grafik Tasarım, bir tasarımcının belirli çalışma saatlerine bağlı kalmadan, ofis ortamında hazır şablonlar kullanmadan, aracı olmadan tamamen birebir müşteri kontağı ile tasarımlarını üretmesidir. Tasarımcı ve müşteri tamamen özgürdür.

 

Oluşturan: Keystil, 13 Aralık 2013 Cuma, 22:16

  Tasarımcılara Söylenen En Meşhur 10 Yalan!!!

Mark W. Lewis tasarımcılara en çok söylenen on yalanı paylaşmış. Bu maddelerden en az bir yada bir kaçı eminiz ki başınıza gelmiştir. Özellikle Freelance işlere yeni başlayanlar bu maddeleri çok dikkatli okusunlar çünkü sürekli karşılarına çıkacak!

 

Oluşturan: Keystil, 13 Aralık 2013 Cuma, 21:32

 

E-Bülten Kayıt
 
Kampanyalarımız ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen E-Bülten'e üye olunuz.
 

 

 

 
 
 

Her Hakkı Coca-Cola'nın Formülüyle Aynı Yerde Saklıdır.

Teknolojiye Duyarlı Web Siteleri